Aleksander Kruczek

ALEKSANDER  KRUCZEK-  ur. w 1986 roku. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie prof. Jana Ballarina oraz Policealnego Studium Wokalno-Baletowego przy Teatrze Muzycznym w Gliwicach.

Uczestnik prestiżowego Programu Kształcenia Młodych Talentów - Akademii Operowej w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej. Angażowany  jako akrobata oraz kaskader do wielu projektów teatralnych i telewizyjnych. Wielokrotny udział w Programie TVP1 „Jaka To Melodia” jako śpiewak oraz tancerz. Udział w warsztatach tanecznych i wokalnych na terenie całego kraju i Europy.

W swojej działalności artystycznej, w  trakcie trwania studiów  związany był z Teatrem Muzycznym w Gliwicach, biorąc udział w bardzo wielu spektaklach.

Brał udział w licznych festiwalach, takich jak: Europejski Festiwal Muzyczny " Gloria" oraz Śląski Festiwal im. Ludwiga von Beethovena,  XVII Festiwal " Ave Maria", XXV Festiwal Muzyki Wiedeńskiej, XIII Letni Festiwal Muzyczny w Krynicy-Zdroju, XX Festiwal Operowo- Operetkowy w Ciechocinku,  Śląski Festiwal Operetki, XXVII Podzimni Festival Duchovni Hudby w Czechach.

W 2015 roku, debiutował w Teatrze Wielkiem w Łodzi partią Caramella  "Noc Wenecji". W tym samym roku współpracował z Operą Kameralną w Warszawie, śpiewając partię I Tenora, "The seven Deadly Sins" Kurt Weill oraz we współpracy z Akademią Operową w Teatrze Wielkim " Cud albo Krakowiaki i Górale" - Morgal.

W 2016 r.  w Teatrze Wielkim w Warszawie brał udział w spektaklach: " Goplana"- Grabiec, "Eugeniusz Oniegin"- Triquet oraz w Teatrze Wielkim w Poznaniu: " Borys Godunow"- Szujski. W 2018 r.  wraz z Operą Narodową- Teatrem Wielkim w Warszawie, brał udział w spektaklu "Eugeniusz Oniegin"- Triquet w Operze w Dubaju .

W dalszym toku kariery związał się na stałe z Narodni Divadlo Moravskoslezske w Czechach, wykonując różne partie.

Jest laureatem konkursów krajowych i międzynarodowych m. in.

  • II Nagrody w XIV edycji konkursu " W Kręgu Muzyki Słowiańskiej" (2014),
  • Nagroda Wydawnictwa "Regiony" w Międzynarodowym Konkursie im. A. Hiolskiego (2014),
  • I Nagroda w Międzynarodowym Konkursie im. Imricha Godina na Słowacji " Juventis Canti" (2015),
  • Nagroda za wykonanie arii Stanisława Moniuszki w X Międzynarodowym Konkursie Wokalnym " Złote Głosy Mazowsza" (2015),
  • wyróżnienie w III Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Krystyny Jamroz,
  • nagroda za najlepsze wykonanie utworu kompozytora polskiego w III Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Krystyny Jamroz ( 2017).
  • Laureat I Nagrody w Międzynarodowym Konkursie  Operetkowo- Musicalowym im. Iwony Borowickiej w Krakowie (2018),
  • Laureat nagrody specjalnej VII Międzynarodowego Konkursu im. Jana Kiepury w Krynicy- Zdroju  (2019).
  • II Nagroda w 54 International Antonin Dvorak Singing Competition Karlovy Vary (2019),
  • Laureat srebrnej róży w programie telewizyjnym ,VI edycji Bitwy Tenorów na Róże (2019).

Dodaj komentarz