Iwona Loranc

Śpiewająca aktorka związana z Teatrem Buffo i Teatrem Komedia. Triumfatorka Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu i krakowskiego Festiwalu Piosneki Studenckiej.  Na swoim koncie ma 5 płyt

 

Iwona Loranc urodziła się w Bielsku-Białej 7 stycznia 1969 roku. Z wykształcenia jest animatorem filmów rysunkowych. Zadebiutowała w bielskiej Piwnicy Zamkowej. Szybko trafiła do ekipy Teatru Polskiego (rola piosenkarki w „Czyż nie dobija się koni?”)

Przełomem w jej karierze było Grand Prix Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (2002).  Zaśpiewała wtedy „Dno” Toma Waitsa i „Listopad” skomponowany przez Krzysztofa Maciejowskiego. W 2002 truimfowała także na Festiwalu Piosneki Studenckiej w Krakowie oraz na świnoujskiej FAMIE.

fot. iwonaloranc.pl

Wkrótce zaczęła występować z zespołem Tricolor.

Współpracowałą z Grzegorzem Tomczakiem, Mariuszem Lubomskim oraz Katarzyną Groniec.

Występowała i śpiewała w sztukach teatralnych we Wrocławiu, Sopocie, Katowicach, Warszawie, Bielsku-Białej i Krakowie. (m.in. Teatr Korez w Katowicach, Teatr Piosenki we Wrocławiu, Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie, Teatr Słowackiego w Krakowie).

W 2009 roku na Liście Przebojów Trójki  utwór pt. "Szukałem Cię wśród jabłek" (w duecie z Grzegorzem Tomczakiem) , utrzymywał się przez kilka tygodni na pierwszym miejscu.

DYSKOGRAFIA:

  • Tricolor – Tricolor (2003)
  • Iwona Loranc – Znaki na niebie (2004)
  • Iwona Loranc – Loranc śpiewa Jakubczak (2008)
  • Iwona Loranc – Leśmian (2013)
  • Iwona Loranc – Brzegi (2016)

Dodaj komentarz