Pociąg Rock'n'Roll

Zespół powstał we wrześniu 2013 roku w Bielsku-Białej. Początkowo nastawiony był na granie bluesa, jednak dość szybko muzycy zwrócili się ku dynamicznemu rock’n’rollowi.

Inspirację czerpali i nadal czerpią z twórczości tuzów obu gatunków, ale to autorski materiał w języku polskim, wykonywany na koncertach z niesamowitą energią, stał się ich wizytówką. Wlewając w utwory całe swoje serce, dbają o niepowtarzalny klimat i zupełnie świeże spojrzenie na reprezentowany przez siebie styl muzyczny.

Choć wszystko w Pociągu Rock’n’Roll – począwszy od muzyki, poprzez teksty, na samej nazwie skończywszy – można traktować z lekkim przymrużeniem oka, to jednak pod płaszczykiem dowcipu przekaz zespołu niesie głębszy sens. Jego utwory mówią o rzeczach ważnych, nieraz dotykając problemów bliskich każdemu z nas.

SAMI O SOBIE NAPISALI:

"Pędzimy lokomotywą po rock'n'rolowych szynach, gdzie każda stacja to inny styl - szyny jednak są niezmienne..."
Pociąg Rock'n'Roll - nazywani "Blues Brothers z Podbeskidzia" - to dziewięciu sympatycznych górali.
Zespół gra "tanecznego eklektycznego rock and rolla". W ich twórczości można usłyszeć inspiracje bluesem, rockiem, folkiem i muzyką reggae. Mimo tego miksu, cały czas po mistrzowsku zachowują swój charakterystyczny "idealny pod nóżkę" rock and rollowy puls!

W grudniu 2018 roku zespół własnym sumptem wydał swoją pierwszą płytę długogrającą "Wsiadaj z nami", czym otworzył nowy rozdział swojej historii.

Album został wydany własnym sumptem ze wsparciem Cavatina Non Profit Studio. 

Skład zespołu:

Zbigniew Kruczek - wokal
Konrad Nycz - gitara
Tomasz Lenartowicz - gitara
Bartłomiej Golec - puzon
Mateusz Biernat - saksofon
Krzysztof Duraj - trąbka
Adam Kobierski - instrumenty klawiszowe
Leszek Pochopień - gitara basowa
Tomasz Brańka - perkusja
 

 

Dodaj komentarz